A Sınıfı Ehliyet

A sınıfı ehliyet alarak istisnasız bütün motosikletleri kullanabilirsiniz.

A sınıfı ehliyete müracaat etmek için 24 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Ya da 20 yaşını doldurmuş olup iki yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız da yeterlidir.

Akademimizde A sınıfı eğitim ve sınav aracı olarak Yamaha Mt07, Suzuki V-strom DL 650 ve Honca CBF 500 motosikletler kullanılmaktadır.

Eğitimlere öncelikle trafiğe kapalı alanda A1 sınıfı eğitim araçları ile başlanır. Ardından A2 sınıfı eğitim araçları ile motosiklete tamamen hükmetmeniz sağlandıktan sonra A sınıfı motosiklete geçilir ve akan trafik çalışmalarıyla eğitimleriniz tamamlanır. 

EHLİYET ALMA SÜRECİ

Daha önceden herhangi bir ehliyetiniz yoksa hem teorik, hem direksiyon sınavına girmeniz gerekir. Ancak daha önceden alınmış bir ehliyetiniz varsa (örneğin otomobil ehliyeti) bu durumda sadece direksiyon sınavına girmeniz yeterli olur.

DİREKSİYON SINAVI

Direksiyon sınavı 35 dakika sürer. İlk 5 dakikada motosiklet ile ilgili teorik bilgiler verilir. Ardından trafiğe kapalı alanda slalom, engelden kaçma ve platform üzerinden geçme uygulamaları yapılır. Bu uygulamaları başarı ile tamamlayan sürücü adayları akan trafiğe çıkarılır ve araçla takip edilir. Trafik sürüşünde de başarılı olanlar ehliyet almaya hak kazanır.

GEREKLİ EVRAKLAR

A2 sınıfı ehliyet müracaatı için 4 adet biometrik fotoğraf, öğrenim belgesi ve sağlık raporu gerekir.

NEDEN MOTOR AKADEMİSİ

Motor Akademisinde motosiklet eğitimleri klasik sürücü kurslarına göre çok farklıdır.  Sizden daha önce motosiklet kullanmış olmanız beklenmez. Siz de ilk deneyiminizi Motor Akademisi'nde güvenle yaşayabilir, güvenli ve defansif motosiklet kullanan  bir sürücü olarak mezun olabilirsiniz.

ÖNCE GÜVENLİĞİNİZ

Motosiklet sürücü adaylarının eğitimi diğer araçlardan çok farklıdır. Düşme, çarpma neticesinde yaralanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Eğitim alacağınız kurumu tercih ederken en önemli nokta güvenliğiniz olmalıdır.

Bu nedenle eğitimlerimizde güvenliği ön planda tutuyoruz.Güvenliğiniz için uyguladığımız sistem basamakları:

- Seviyenize uygun eğitim aracı ile başlangıç
- Kolaydan zora kademeli eğitim
- Eğitim alanının güvenli fiziki koşulları
- Gücü sınırlandırılmış eğitim araçları
- Düşmeyi engelleyen özel aparat kullanımı
- Tam teşekküllü koruma ekipmanı
- Uzman eğitimciler eşliğinde çalışma
- Telsizle kulaklıktan yönlendirme

SERTİFİKALI EĞİTMENLER

Tamamı "İleri ve Güvenli Sürüş Teknikleri" sertifikalı, tam donanımlı, tecrübeli, sabırlı ve anlayışlı eğitmenlerimiz eşliğinde motosiklet kullanmanın keyfini süreceksiniz...

UNUTMAYIN! MOTOSİKLETE BİNMEK BAŞKA, MOTOSİKLET SÜRMEK BAŞKADIR...

Eğitimlerimiz Avrupa yakasında Ortaköy'de,  Anadolu yakasında Göztepe'de son derece merkezi konumlarda bulunan özel motosiklet eğitim pistlerimizde yapılmaktadır.